Beroun - Zbraslav - Beroun    Andrea Bošková

10.05.2021

Nekonečnými covidovými restrikcemi zdachmaní koloběžníci, koloběžky i koloběžčata si mohou těžko přát něco lepšího, než na podnose připravený výjezd příznivců dlouhého koloběhu. Přáli jsme si a přání se nám splnilo. Na naší straně byla jak vládní povolení, tak počasí, tak zapálení pro věc.
8. května 2021 jsme se s nadšením po vlastní ose, vlakem, auty, každý dle vlastních dispozic dopravil na parkoviště do Berouna. Veselému startovnímu zvonění předcházela krátká rozprava, která všem znovu připomněla, že se nejedná o závod, ale o společný pohodový projekt s cílem v přátelské atmosféře napříč koloběžkovými kluby a koloběžkářskou veřejností stmelit dav a podpořit imunitu pohybem na čerstvém vzduchu a prověřit kondici a vůli těl a hlav. Odbitím 9.30 se téměř 30hlavý had koloběžek vydal na cestu podél Berounky až ke zbraslavskému klášteru a pak zpět.
Příznivý terén ke kochání jen vybízel a drobné stoupání v podobě výjezdu z Údolí Starého Řeky jsme všichni přivítali s nadšením. Každý se při výletním tempu kochal tím, co bylo příjemné jeho duši. Někdo hladinou řeky, kterou čeřily splavy, jiný soustavou skal s lezci a akrobaty na slick-lajnách, další koňskými výběhy a všichni vesměs jásali nad občerstvením ve stánku U posledního Kelta, kde jsme uhasily žízeň a doplnily tuky a cukry. Kdo neměl boule za ušima od místních vdolečků, ať hodí kamenem.
I cesta zpět probíhala v družné atmosféře. Členové jednotlivých klubů spolu navzájem klábosili o věcech životně důležitých, jako třeba představcích, pláštích, výpletech či sklonku řídítek a cesta nám vesele ubíhala.27 dospělých jezdců převážně na silničkách 28x28 jednoznačně strčila do kapsy 10 letá Markétka z Rokycan. 70 km výlet z Berouna do Berouna byl její první dálkový koloběh a ona jej zvládla bravurně a ve výborné náladě. Markét, tleskáme!!! Byl to fantastický výkon!
V režii Zdeňka Černého a jeho projektu koloběžkových výletů jsme strávili moc příjemnou sobotu. Na další výlet se rozhodně všichni těšíme.